8:00am - 19:00pm
Hemen Arayın+90 541 813 64 00

Gömülü Diş Çekimi

Neden kullanılır?

Gömülü Diş Çekimi tedavisi dişetinin altında kalmış ve kemik içinde süremeyen dişlere uygulanır. Her gömülü dişin çekilmesi gerekmemekle birlikte temizlenmesi zor olduğundan çürüyen ve ağızda kötü kokuya sebep olan gömülü dişler ile yanlarında bulunan dişin köküne yaslanmış ve ona zarar veren dişlere tedavi uygulanır. Sorun yaratan gömülü dişler tedavi edilmediği takdirde enfekte olup apse yapabilirler.

Nasıl uygulanır?

Gömülü Diş Çekimi temel olarak dişetinin yarılarak altındaki dişin ortaya çıkarılıp çekilmesi ve dikiş atılması işlemidir.

Lokal anestezi ile bölgenin uyuşturulmasının ardından dişeti yarılarak altındaki diş ortaya çıkarılır. Dişin etrafının yarılması işlemi ile birlikte dişin yönüne göre dişte kırma işlemi uygulanabilir. Ardından diş çekilerek çıkarılır. Dişetine dikiş atılarak operasyon sonlandırılır.

Ne kadar sürer?
Gömülü Diş Çekimi ameliyatı basit bir ameliyat olup en fazla bir kaç dakika sürer. Ameliyatın ardından bünyeye göre değişmekle birlikte 4-5 saat uyuşukluk hissi ve hafif kanama devam edebilir. Hekiminizin size yazdığı ağrı kesicileri kullanarak iyileşme sürecinde ağrılarınızı hafifletebilirsiniz. Yaklaşık iki hafta içerisinde çekim olan bölgeden tekrar yemek yiyebilir hale gelebilirsiniz.

Ağırır mı?
Gömülü Diş Çekimi ameliyatı esnasında lokal anestezi altında olacağınızdan ağrı hissetmezsiniz. Ameliyatın ardından bir süre hafif sızlamalar olabilir. Tedavi süresi boyunca enfeksiyon kapmamak adına hekiminiz tarafından antibiyotik tedavisi uygulanabilir.