8:00am - 19:00pm
Hemen Arayın+90 541 813 64 00

Lazerle Diş Tedavisi

Nedir?
Lazer tedavisi, diş dolguları, kanal tedavisi, diş eti tedavileri, cerrahi operasyonlar, diş eti renklenmeleri ve diş beyazlatma tedavilerinde kullanılmaktadır.

Neden lazer?
Lazerler ile dişe ve dişetine temas etmeden çalışmak mümkündür. Bu durum bir çok diş hekimliği girişiminde (çürüğün temizlenmesi, diş beyazlatma vb.) tedavide hastanın memnuniyetini artırmaktadır.
Avantajlar
Yeni nesil diş lazeri ile dişe ve diğer dokulara temas etmeden çalışmak mümkündür. Bu sayede ısı, titreşim ve sürtünmeye bağlı ağrı oluşmayacağı için dişi uyuşturmaya gerek kalmayabilmektedir. Bu nedenle diş hekimi korkusu olan her yaş grubu hasta için tercih edilebilir.

Lazer kullanılan bölgede %100 dezenfeksiyon ve sterilizasyon sağlanmaktadır.

Gücü ayarlanabilen lazer ışınının çürük dokuyu seçici davranması az madde kaybıyla tedavinin tamamlanmasını sağlar. (Dişten sadece çürük bölgeyi kaldırır.)

Lazer ile yapılan cerrahi uygulamalarda, işlem esnasında neredeyse hiç kanama olmamaktadır. Her cerrahi uygulama sonrasında ortaya çıkabilecek komplikasyon, şişme ve rahatsızlık olasılıkları azalmakta ve daha hızlı bir iyileşme sağlanmaktadır.

Lazerli “diş beyazlatma” işlemlerinde çok kısa sürede daha iyi sonuç almak mümkündür.

Diş etlerinde genetik olarak aşırı derecede mor renklenme (hiperpigmentasyon)bulunan hastalarda 3 veya 4 seansta lazer ile soyma (peeling) yapılarak bu sorun ortadan kaldırılabilmektedir.

Güvenli midir?
Lazer iyonize olmayan bir ışıktır ve dokuda birikim yapmaz. Bu sebeple x ışını gibi zarar verecek bir özelliği de yoktur. Uygun lazer dalga boyu kullanılarak doğru dozlarla kullanımı önemlidir. Hamileler, çocuklar ve kalp hastaları da dahil olmak üzere herkeste kullanılabilir.